A tisztításhoz használandó mosószer típusának kiválasztásával kapcsolatban a Pentasol azt javasolja, hogy a megoldandó probléma alapján válasszanak egy konkrét megoldást, döntésében segítenek műszaki szakreferens kollégáink.
A megfelelő mosószer használata a tisztítási folyamat során nemcsak az elvárt eredmény, hanem a használt berendezések helyes karbantartása szempontjából is elengedhetetlen.
A konzultációk során az egyik leggyakrabban feltett kérdés: a vízbázisú vagy az oldószeres tisztítószer jobb?
Ahogy sejthető, a válasz nem egyedi, hanem attól függ, hogy milyen típusú felhasználási területtel és milyen feladattal kell szembenéznünk; és mivel minden gyártási folyamat egyedi és specifikus, nem lehet mindenre megfelelő megoldást találni.
Másrészt, ami állandó marad, az az elérni kívánt eredmény: az alkatrészek és berendezések alapos tisztítása.
Ezeken az egyéni igények szerint nem lehetnek szennyeződések: por, zsír, olaj stb.
Mindkét mosószer – oldószeres vagy vízbázisú – ugyanazt az eredményt célozza: a különbség a vállalat igényeiben rejlik.
Az elfogadandó megoldás az egyedi gyártási folyamattól függően változik, amely egyedi, és az ebből következő termékválasztás egy konkrét igény és egy konkrét vállalati filozófia eredménye. Számos tényező befolyásolja az egyik termék használatát, mint a másikat, ezeket elemezzük konkrétan
- A termék kezelésének módja: bizonyos anyagok speciális szervezeti és vállalati megfelelőségi követelményeket írhatnak elő, mint például az engedélyezési szempontok és a hatályos előírásoknak való megfelelés, a követelmények fenntartása stb.
- Tisztítási idők: amint alább látni fogja, egy adott termék kiválasztása kihat a tisztítási fázisokra fordítandó időre;
- Maradékkezelési költségek: a választott mosószer típusától függően az ártalmatlanítási költségek jelentős eltéréseket mutathatnak;
- Tárolás: a veszélyhelyzet-kezelési és tűzmegelőzési kötelező szabályokra való hivatkozással szükséges lesz egy megfelelő raktári tároló és készletgazdálkodási rendszer értékelése;
- Munkahelyi biztonság: ez egy olyan tényező, amely közvetlenül befolyásolja a szervezeti szempontokat a kollektív és egyéni védőfelszerelések és a kapcsolódó beruházások tekintetében;
- A termék öko-fenntarthatósága: az arculat és a vállalati filozófia alapértéke, a környezetbarát anyagok használatának elköteleződése jelentősen befolyásolhatja a döntéshozatalt egy tisztítószer helyett. Ezért ezekből a feltételezésekből kiindulva nézzük meg a két mosószertípus jellemzőit az előnyök és hátrányok tekintetében.
Az oldószereket általában olyan folyékony termékekként azonosítják, amelyek egy vagy több anyagot (akár szilárd, akár folyékony, akár gáz halmazállapotú) oldanak.
Az oldószer hosszú évek óta a kiváló tisztítószer, hiszen rövid időn belül garantálja az eredményt.
Egyes esetekben nem is szükséges fizikai erőt, például kefét vagy a mosófúvókák működését hozzáadni a mosási folyamathoz.
Másrészt, mivel nagy kockázatú szennyezőanyagról van szó, ennek a terméknek a választása azt is jelenti, hogy drágább maradványkezelést kell választani, mivel ennek körültekintőbbnek és aprólékosabbnak kell lennie.
Az oldószerek kezelése azt jelenti, hogy a legfontosabb biztonsági berendezések jelen vannak a gyártási folyamatban a munkavállaló egészségének védelme érdekében, az egyszerű egyéni védőeszközöktől (egyéni védőfelszerelés, például maszk, kesztyű és védőszemüveg) a gőzelvezető és tisztító rendszerig.
Tehát ha az a prioritás, hogy rövid időn belül megtisztítsuk a darabot, és jó költségvetésünk van, akkor a választás az oldószerre esik.
A víztisztítók nem gyúlékony termékek, nem tartalmaznak szerves oldószereket és foszfátokat, és biológiailag könnyen lebomlanak.
Ezek a termékek védik a műanyagokat, a tömítéseket, a gumit és az érzékeny fémfelületeket; nagynyomású és magas hőmérsékletű tisztítószerekkel való használatra alkalmasak.
A vizes oldat pH-értékének megváltoztatásával a tisztítószer hatékonyabban tudja eltávolítani a különféle anyagokat.
A savas vizes oldatok jobbak a vízkő, rozsda és fémoxidok eltávolítására, míg a lúgos vizes oldatok eltávolítják a sókat, oxidokat, szerves szennyeződéseket, fémforgácsot és zsírt.
A vízbázisú termékek használatának köszönhetően jelentős összegeket lehet megtakarítani a maradékanyag kezelésében.
Valójában ebben a szektorban az új technológiák számos környezetbarát és fenntartható megoldást tettek elérhetővé.
Másrészt, ha a cégnél elfogadható a valamivel hosszabb tisztítási folyamat, akkor a vízbázisú tisztítószer a legmegfelelőbb megoldás.
Egy termék kiválasztásakor fontos szem előtt tartani az általa kínált összes előnyt, de a tágabb értelemben vett gyártási folyamatban felmerülő terheket és hátrányokat is, mint például az ártalmatlanítási költségeket, az energiafogyasztást és hasonlókat.
Röviden
Összefoglalva, láthattuk, hogy a megfelelő mosószer kiválasztása az egyes konkrét igényeknek megfelelően változik.
Mindkét termék, a vegyi oldószeres tisztítószerek és a vízbázisú tisztítószerek életképes megoldások, és mindegyiknek megvannak a maga erősségei és gyengeségei.
Ezért a vállalaton múlik, hogy a vállalati filozófiájának és a logisztikai-szervezési szempontoknak megfelelően milyen magatartást alkalmazzon.
Minden vállalatnak vannak objektív és megdönthetetlen szükségletei, és számunkra, a Geicosnál ez az igény olyan célt jelent, amelyet határozottan és optimálisan kell elérni, akár a legalapvetőbb tippektől, például a megfelelő mosószer kiválasztásától kezdve.
A mosószerek elengedhetetlenek a darab tisztításának folyamatában, és elengedhetetlenek a jó eredmény eléréséhez.
A Geicos csoport húsz éve működik az ipari mosási szektorban.
Tapasztalataiknak köszönhetően olyan berendezéseket fejlesztenek, amelyek képesek megfelelni a vonatkozó európai előírásoknak.
Ezenkívül minden gépüket mindig a mosószer-újrahasznosítás elve szerint tervezik és tervezték, hogy nagyobb megtakarítást, a dolgozók egészségének tiszteletben tartását és az alacsony karbantartási költséget garantálják. Ezeknek a tulajdonságoknak köszönhetően a berendezés a vállalat valódi konszolidált és megbízható gyártás támogatójává válik.
Egy szövetséges, akit lehetetlen feladni.
Gépeinknek van néhány olyan sajátossága, amelyek hatékonyak és versenyképesek:
AISI 304 rozsdamentes acélból készülnek: ez a csúcsminőségű anyag garantálja az alkatrészmosó tartósságát az idő múlásával, így rövid távon amortizálható és könnyen újrahasznosítható, ezért környezetbarát költséget jelent;
zárt körben vannak kialakítva: lehetőség van a leszűrt mosószer újrafelhasználására a hosszabb élettartam érdekében.Ez a recirkulációs rendszer különösen gazdaságos;
intuitív módon vannak megtervezve: a gépek könnyen használhatók, és jelentős megtakarítást garantálnak a mosószemélyzet képzése terén;
garantálja a fogyóanyagok minimálisra csökkentését: gondoljunk például a tisztítandó acélszűrőkre.Ez rendkívül alacsony karbantartási költségeket eredményez a gép számára;
A karbantartási műveletek rendkívül egyszerűek: az alkatrészmosók karbantartási folyamata könnyen megtanulható, és kevesebb időt igényel, mint más hasonló gépeknél.Ezért az ipari alkatrészmosóink karbantartási műveletei egyszerűek és gazdaságosak.